شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠

 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > بازدید مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی کشور از پروژه های مسکن روستایی و شهری استان قم


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی کشور از پروژه های مسکن روستایی و شهری استان قم

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان قم , آقایان: مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی کشور , مهندس جودی مدیرکل بازسازی , مهندس سهرابی مدیرکل مسکن روستایی دفتر مرکزی , مهندس بلدی مدیرکل بنیاد مسکن استان , مهندس ملا اسماعیلی معاون بازسازی و مسکن روستایی و مهندس رضوانپور معاون مسکن شهری از پروژه های 100 واحدی طایقان ,196 واحدی سلفچگان, 50 واحدی دستگرد و 270 واحدی افق میدان جوان بازدید نمودند.
در این بازدید مهندس بلدی مدیرکل بنیاد مسکن گزارشی از وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه ها را به صورت جداگانه ارائه نمود و گفت: بیش از نیمی ازمنازل روستایی استان در مقابل زلزله مقاومت ندارند و بهتر است قبل از زلزله این واحدهای مسکونی مقاوم سازی شوند تا در زمان زلزله و دیگر حوادث طبیعی شاهد کمترین خسارت جانی و مالی باشیم.
وی با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه فی مابین سازمان برنامه و بودجه , استانداری و بنیاد مسکن گفت:  هدف از این تفاهم نامه ساخت 1000 واحد مسکونی می باشد که جامعه هدف آن خانوارهای کم درآمد , آسیب پذیر در مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم جمعیت شامل خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیر مقاوم و در معرض خطر وخانوارهای محروم فاقد مسکن مناسب می باشند.
مهندس مهدیان با تاکید بر احداث واحدهای مسکونی مقاوم در برابر زلزله و رعایت اصول فنی و مهندسی در ساخت و ساز ها گفت: در طرح ارائه تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی باید از تمامی پتانسیل های استانی , به ویژه ظرفیت دهیاری روستاهای استان بهره برداری های لازم را به کار برد.
وی ضمن قدردانی از عملکرد بنیاد مسکن استان اظهار داشت: بنیاد مسکن استان قم در امر خدمات رسانی به مناطق زلزله زده کشور و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از سیل اقدامات ارزنده ای انجام داده است و هم اكنون نيز شاهد تحولات بسيارخوبي در حوزه هاي مختلف مسكن شهری , روستایی ، طرح ویژه مسکن روستایی و ... می باشیم.


١٢:٠١ - يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ١٠٥٥    /    تعداد نمایش : ١٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: