دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی :طرح آمارگیری از ویژگیهای مسکن روستائی استان از 21 مهرماه اجراء می گردد.


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی :طرح آمارگیری از ویژگیهای مسکن روستائی استان از 21 مهرماه اجراء می گردد.

    به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، آقای  مهندس داریوش بلدی مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم در حاشیة مراسم معارفة خود در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز قم گفت : بازسازی بافت فرسوده روستاها با توّجه به زلزله‌خیز بودن قم اهمیّت زیادی دارد و به همین منظور طرح سرشماری منازل واقع در بافتهای فرسودة روستاها از 21 مهرماه سالجاری در قم همزمان با سراسر کشور اجراء می‌شود.
ایشان گفت : بر اساس برنامة اعلام شده در استان قم این طرح در 50 روستا و تعداد 500 واحد مسکونی انجام می‌شود تا اطّلاعات مورد نظر برای تصمیم‌گیری بهتر متولیان امر به روزرسانی گردد.
مدیرکل بنیاد ادامه داد : برای بازسازی بافتهای فرسودة روستائی 250 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به روستائیان عزیز پرداخت می‌گردد. همچنین به افرادی که منزل مسکونی فرسوده خود را تخریب کنند 50 میلیون ریال نیز به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود و  این مبلغ تا 100 میلیون ریال در مراحل تکمیلی قابل پرداخت خواهد بود.
ایشان همچنین با اشاره به بافتهای فرسودة شهری گفت : یکی از موضوعات بسیار مهمّ در حال حاضر بافتهای فرسودة شهری می‌باشد که یکسری مشکلات مانع اجرای بازسازی و نوسازی آنهاست و برای تسهیل در این کار باید تسهیلات و بسته‌های حمایتی و تشویقی به مردم اعطاء شود تا بتوان آنها را جهت این کار به صحنه آورده و ترغیب نمود.١٣:٤٤ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٧٧    /    تعداد نمایش : ١٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: