جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > برگزاری جلسه هماهنگی بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهر قم


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه هماهنگی بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهر قم

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم ، جلسه ای با حضور آقایان بلدی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم ، صمدی رئیس اداره حراست ، معاونین , سرپرستان دفاتر نمایندگی و کارشناسان مرتبط در خصوص بهسازی و نوسازی بافت فرسوده قم در سالن جلسات بنیاد مسکن برگزار گردید.
در ابتدای جلسه مهندس بلدی گفت: یکی از مسائل عمده کشور و به ویژه استان قم در سالهای اخیر وقوع حوادث طبیعی بوده است که باعث وارد آمدن خسارت جانی و مالی فراوانی شده است. ایشان بیان داشت: مجموع مساحت بافت فرسوده مصوب شهر قم در شورای عالی شهرسازی نزدیک به 1074 هکتار است، و در مجموع 20 درصد جمعیت قم در محدوده بافت فرسوده شهری زندگی می‌کنند و این بافت‌ها 9 درصد مساحت شهر را به خود اختصاص داده است.
که بر اساس آمارها نزدیک به 697 هزار نفر در بافت فرسوده  شهر قم زندگی می‌کنند، ایشان ادامه داد: بایستی برای ساماندهی  بهسازی و نوسازی اینگونه بافت‌ها , به منظور جلوگیری از خسارات مالی و جانی از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت آنها با اطلاع رسانی صحیح و فرهنگ سازی حداکثر استفاده را بنمائیم.
ایشان بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده شهری و روستایی را گاهی بسیار مهم در راستای ایمن سازی خانه ها و جلوگیری از وارد آمدن خسارتهای جانی و مالی فراوان بر مردم برشمردند.
در ادامه جلسه اعضای حاضر در خصوص نحوه جمع آوری اطلاعات خانه به خانه ، تهیه پرسشنامه ، نحوه اطلاع رسانی به ساکنین در محدوده بافتهای فرسوده شهر قم به تبادل نظر پرداختند.


١٥:١٥ - يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٦٨٦    /    تعداد نمایش : ٣٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: