پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > بررسی مسائل و مشکلات مربوط به ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای مبارک آباد از توابع بخش مرکزی


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی مسائل و مشکلات مربوط به ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای مبارک آباد از توابع بخش مرکزی

به گزارش روابط عمومی ، جلسه ای با حضور آقایان: بلدی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم  ، رحمانی معاون عمران روستایی ، حاج حسینی بخشدار بخش مرکزی , دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای مبارک آباد و کارشناسان مربوطه در دفتر مدیر کل بنیاد برگزار گردید.
در ابتدای جلسه مهندس بلدی با اشاره به تفکیک زمین وساخت و سازهای غیر مجاز در روستای مبارک آباد بیان کرد : طرح‌هادی روستایی طرحی است كه ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مكان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملكردهای مختلف از قبیل مسكونی، تجاری و كشاورزی و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی‌روستایی را برحسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سكونتگاههای روستایی و طرح‌های جامع ناحیه ای تعیین می‌نماید.
ایشان ادامه داد: ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از طرح هادی , باعث می شود هزینه های زیادی به دستگاه های خدمات رسان تحمیل شده و این موضوع باعث کندی کار دستگاه ها می شود.
مهندس بلدی ادامه داد: نظارت فنی بر ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از محدوده طرح هادی اعمال نمی گردد و این امر باعث توسعه بافت های ناکارآمد و غیر ایمن گردیده است.
در پایان پس از بحث و بررسی مقرر گردید مشکلات مربوطه در کمیته فنی و تصویب طرح های هادی که با حضور نمایندگان دستگاه های خدمات رسان برگزار می شود مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.


١٢:٤٤ - سه شنبه ٤ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٦٩١    /    تعداد نمایش : ١٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: