پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > دیدار مدیر کل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف استان قم


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مدیر کل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف استان قمبه گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم ، مدیر کل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف استان قم دیدار کردند.
در این دیدار مهندس بلدی گزارش کاملی از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان و برنامه های آینده ارائه نمود ،
مهندس بلدی در این دیدار گفت : با توجه به زلزله خیز بودن شهر قم یکی از دغدغه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نوسازی و بازسازی بافت فرسوده شهر قم می باشد و در همین راستا بنیاد مسکن استان به این موضوع ورود کرده و جلسات متعددی با ارگانهای ذیربط برگزار نموده است.
در مرحله اول هم منطقه بلوار امام موسی صدر (خاکفرج) جهت بررسی میدانی و کسب اطلاعات خانه به خانه انتخاب کرده ایم تا با احصاء اطلاعات مورد نیاز بتوانیم تصمیمات مناسبی را اتخاذ نماییم و در این راه نیازمند حمایتهای جنابعالی , استاندار محترم و سایر مسئولین کشوری و استانی می باشیم.
آقای بلدی سپس به طرح مسکن اقدام ملی اشاره نمود وگفت: با توجه به اینکه استان قم تک شهرستان می باشد تقاضا داریم زمین مناسب با قیمت تمام شده در شهر قم در قالب طرح اقدام ملی یا مسکن محرومین تحویل بنیاد شود تا بتوانیم مسکن مناسب و ارزان قمیت را برای اقشار ضعیف جامعه تولید و واگذار نمائیم.
مدیرکل بنیاد مسکن ادامه داد:یکی دیگر از موضوعاتی که بنیاد با آن روبرو می باشد با توجه به اینکه آب و هوای شهر قم گرم و خشک بوده مردم تمایل دارند در روستاهای خوش آب وهوای اطراف قم زمینی را جهت ساخت مسکن و سکونت تهیه نمایند و یا در ایام خاص از آن استفاده نمایند. اگر بنیاد در این روستاها زمین تملک و یا الحاق نماید می تواند با ساخت واحدهای مسکونی و واگذاری آن به متقاضیان سرریز جمعیت قم را به سوی روستاها سوق داده و از این طریق هم به مهاجرت معکوس و عمران و آبادانی روستاها کمک نماید و هم از ساخت و سازهای غیر قانونی و تجاوز به حریم منابع طبیعی جلوگیری نماید.
آقای مهندس بلدی طرح ویژه مسکن روستایی را یکی از مهمترین طرح های ملی برشمرد و گفت : در قالب طرح مذکور از سال 84 تا کنون توانسته ایم حدود ده هزار واحد مسکونی روستایی را نوسازی و بازسازی نمائیم . اگر مشکلات اداری و سایر موارد مربوط به دریافت تسهیلات توسط مردم برطرف شود ما می توانیم ظرف 5 سال آینده تمام واحدهای مسکونی روستایی که فرسوده می باشند را نوسازی و بهسازی کرده و به عنوان اولین استان در این زمینه اقدام کنیم.
آقای بلدی با اشاره به تهیه طرح های هادی روستایی وسند بالا دستی گفت: بنیاد آمادگی دارد در صورت در اختیار داشتن امکانات لازم و همکاری دستگاه های ذیربط در جهت تحقق توسعه و عمران و آبادانی روستاها گام بردارد و از طرفی هم بتواند با برنامه ریزی مناسب در جهت  رفع مشکل بیکاری روستائیان اقدام نماید.
دراین دیدار دکتر لاریجانی با اشاره به کارهای خوب بنیاد مسکن در استان و کشور گفت: بازسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر قم یک امر ضروری است و با توجه به گستردگی آن می توانیم با ساخت مسکن در این بافتها کمبود مسکن را جبران نموده و از گسترش حاشیه نشینی و بافت های ناکارآمد جلوگیری نمائیم.
ایشان ادامه داد: بنده با استاندار محترم و سایر دستگاه های ذیربط دستورات لازم را جهت هماهنگی صادر تا با بنیاد مسکن همکاری داشته وکار به خوبی پیش برود.
ایشان ادامه داد: استان قم یک استان ویژه است و با توجه به افزایش جمعیت در شهر قم , می بایست زمین مناسب در قالب طرح اقدام ملی تحویل بنیاد شود تا بتواند مشکل تعداد زیادی از افراد ضعیف و فاقد مسکن برطرف نماید.
وی واگذاری زمین در روستاها را اقدام مناسبی دانسته و گفت: در روستاهای طرح هدف گردشگری و خوش آب و هوا و سایر روستاهای قابل توسعه مقدار زمین مورد درخواست را شناسایی و جهت تصویب به شورای توسعه و برنامه ریزی استان ارائه نمائید.
دکتر لاریجانی در پایان گفت: به نظر من باید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی اصلی روستاها باشد تا هم بتواند  مشکلات مربوط به عمران و آبادانی آنها را برطرف نماید وهم بتواند با برنامه ریزی مناسب در جهت اشتغال روستائیان گام بردارد.


١١:٠٤ - سه شنبه ١١ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٦٩٢    /    تعداد نمایش : ١٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: