پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > برگزاری جلسه هم اندیشی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر قم


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه هم اندیشی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر قم

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم جلسه ای با حضور آقایان: دکتر بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری - جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم - معتمدی قائم مقام شهردار قم - رحمانیای مدیرکل دفتر فنی ,امور عمرانی ,حمل و نقل و ترافیک استانداری- صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان- بلدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان- خاکی مدیرعامل شرکت بهسازی و نوسازی اطراف حرم- خاکساری مدیریت شعب بانک مسکن استان و سایر مدعوین در سالن جلسات دفتر معاونت عمرانی استانداری به منظور هم افزایی در خصوص بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر قم برگزار گردید.
در ابتدا مدیرکل بنیاد مسکن استان گزارش کاملی از روند کار و اقدامات انجام گرفته تا کنون در بافت فرسوده ارائه داد. و افزود:  مطالعه وضع موجود -  جمع آوری اطلاعات ملکی با استفاده از روش های میدانی و تکمیل پرسشنامه و انجام مصاحبه توسط کارشناسان بنیاد مسکن استان قم در 10 گروه دو نفری در محلات بافت فرسوده بلوار امام موسی صدر (خاکفرج )- خیابان شهید رئیس کرمی و خیابان ایستگاه در حال انجام و بررسی می باشد .
ایشان در ادامه به بیان مشکلات موجود در بافتهای مذکور و راهکارهای پیشنهادی پرداختند.
در ادامه دکتر بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت :  حدود ۳.۵ میلیون مسکن در کشور نیاز به بازسازی دارد که جمعیتی حدود ۲۰ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. ایشان گفت: این طرح که با مشارکت دستگاههای اجرایی استان تهیه و جمع بندی شده به وزارت کشور ارائه می شود تا پس از تصویب عملیاتی شوند.
دکتر بهشتی با بیان اینکه در محلات حاشیه نشین ، ناکارآمد و سکونتگاههای غیررسمی با مسائل و چالشهای متعدد از جمله بحران ایمنی و تاب آوری این محلات در مقابل حوادث و بالایای طبیعی ، آسیب های اجتماعی و فقر شهری مواجه هستیم تصریح کرد:کاهش فقر شهری ، توانمندسازی محلات ، مقاوم سازی بافت های فرسوده و ارتقاء انسجام اجتماعی در این محلات از رویکردها و اهداف اصلی است که با مشارکت دولت ، بخش خصوصی و شهرداریها تحقق می یابد.
در پایان , اعضای حاضر در جلسه ضمن تقدیر و تشکر از کارهای صورت گرفته توسط بنیاد مسکن به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداخته و مقرر گردید جهت تسریع در کار و به منظور استفاده از ظرفیتهای تمام دستگاه های اجرایی کارگروه مشترکی تشکیل گردد.


١٨:٣٦ - شنبه ١٥ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٦٩٥    /    تعداد نمایش : ١٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: