دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > دیدار مدیر کل بنیاد مسکن اتقلاب اسلامی استان با دکتر امیر آبادی نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مدیر کل بنیاد مسکن اتقلاب اسلامی استان با دکتر امیر آبادی نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی، مهندس بلدی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار مهندس بلدی مدیر کل بنیاد مسکن استان قم  ، ضمن تبریک مجدد انتخاب آقای دکتر امیر آبادی بعنوان نماینده مردم شریف قم گزارشی از عملکرد  و  برنامه های دردست اجرا و آتی بنیاد مسکن در سطح استان را ارائه نمود و افزود: باتوجه به وسعت استان و پراکندگی  روستاهای استان  در اجرای طرح های عمرانی به مشارکت و همیاری مردم و مسؤلین نیاز بیشتری داریم.
وی افزود: حمایتهای مسئولین علی الخصوص نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در جهت تخصیص بموقع اعتبارها جهت پیشبرد برنامه ها از انتظارات دستگاهای اجرایی واین نهاد می باشد.
مهندس بلدی در این دیدار گزارش کاملی از فعالیت های بنیاد مسکن در زمینه تملک و واگذاری زمین روستایی , تهیه و اجرای طرح هادی , نوسازی و بهسازی مسکن روستایی  , صدور اسناد مالکیت روستایی , احداث مسکن شهری و مسکن محرومین و ... ارائه نمود.
ایشان با اشاره به سیاستهای بنیاد مسکن جهت خانه دار شدن قشر جوان روستایی و فاقد مسکن گفت : در راستای اهداف کلان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و خدمات رسانی به جامعه هدف و خانواده های ضعیف روستایی این بنیاد آمادگی دارد اقدامات لازم را انجام دهد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: اخیراً تفاهم نامه ای با حضور دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور , مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و دکتر سرمست استاندار قم منعقد شد که هدف این تفاهم نامه ساخت 1000 واحد مسکونی با متوسط مساحت 60 متر مربع می باشد که جامعه هدف آن خانوارهای کم درآمد , آسیب پذیر در مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم جمعیت شامل خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیر مقاوم و در معرض خطر وخانوارهای محروم فاقد مسکن مناسب می باشند.
در ادامه مهندس بلدی به زلزله خیز بودن استان قم اشاره کرد و گفت : بیش از نیمی ازمنازل روستایی استان در مقابل زلزله مقاومت ندارند و بهتر است قبل از زلزله این واحدهای مسکونی مقاوم سازی شوند تا در زمان زلزله و دیگر حوادث طبیعی شاهد کمترین خسارت جانی و مالی باشیم.
که این امر با افزایش تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی روستایی سرعت بیشتری در سراسر کشور به خود می گیرد .
مهندس بلدی گفت: بنیاد مسکن تاکنون در زمینه مقاوم سازی ، گام های مثبتی برداشته و امید می رود این حرکت در آینده شتاب بیشتری بگیرد.  وی به ضرورت نوسازی بافت های فرسوده شهری نیز اشاره کرد و بیان داشت: فعالیت نوسازی باهدف افزایش کارآیی و بهره وری، بازگرداندن حیات شهری به بافت فرسوده ازطریق نوکردن، توانبخشی، تجدید حیات، انطباق و دگرگونی صورت می پذیرد. در «بازسازی» نه تنها هیچ الزامی برای حفظ گذشته وجود ندارد بلکه با هدف ایجاد شرایط جدید زیستی وکالبدی - فضایی و ... از طریق تخریب، پاکسازی و دوباره سازی اقدامات لازم انجام می شود.
ایشان گفت: بهسازی واحدهای موجود در بافت های فرسوده شهری یکی از اولویت های بنیاد مسکن است که این موضوع باعث ارتقاء بهره وری شهر – مقاوم سازی منازل- پیشگیری از جابجایی بی رویه جمعیت و ایجاد عدالت اجتماعی می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت : جهت ساخت 2000 واحد مسکونی برنامه ریزی کرده ایم و با توجه به همکاری مطلوب اداره کل راه و شهرسازی امیدواریم بتوانیم پروژه های فوق را در زمان مناسب به انجام برسانیم و به افراد نیازمند و فاقد مسکن که در سامانه طرح اقدام ملی ثبت نام و تأیید شده اند واگذار  کنیم.
مهندس بلدی در این‌دیدار ضمن تشکر از حمایت نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی از طرح های عمرانی بنیاد مسکن استان گفت ؛ امیدواریم با تسریع در ساخت پروژه های عمرانی ، شاهد کاهش محرومیت و افزایش امکانات در روستاهای استان باشیم .
در پایان دکتر امیر آبادی نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی  ضمن قدردانی از عملکرد بنیاد مسکن اظهار داشت: تشكيلات بنياد مسكن از ابتدا بر بناي خير گذاشته شده است و هم اكنون نيز شاهد تحولات بسيارخوبي در حوزه هاي مختلف مسكن ، تهیه و اجراي طرح هادي تملک و و واگذاری زمین روستایی , طرح ویژه مسکن روستایی و ... در روستاها هستيم.
لازم به ذکر است بررسي وضعيت اجراي پروژه هاي عمراني در روستاها و ميزان اعتبارهاي لازم دراين خصوص و همچنين تعامل وهمكاري بيشتر ساير دستگاه هاي اجرايي با اين نهاد از ديگرموارد مطرح شده در اين ديداربود.


١٧:٢١ - شنبه ١١ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٨٩٦    /    تعداد نمایش : ٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: