شنبه ٠٩ اسفند ١٣٩٩

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > بررسی مسائل و مشکلات بافت فرسوده شهر قم (منطفه خاکفرج) با حضور رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی مسائل و مشکلات بافت فرسوده شهر قم (منطفه خاکفرج) با حضور رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی کشور

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان قم, جلسه ای با حضور دکتر گرکانی رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی, مهندس بلدی مدیرکل بنیاد استان , یزدان پناه معاون پشتیبانی, ملا اسماعیلی معاون بازسازی و مسکن روستایی و سایر کارشناسان پژوهشکده سوانح طبیعی با هدف بررسی مشکلات ,راهکارهای اجرایی نوسازی وبازسازی بافت فرسوده منطقعه خاکفرج قم در سالن جلسات بنیاد برگزار گردید.
در ابتدای جلسه مهندس بلدی ضمن ارائه گزارشی در خصوص پیشرفت بافت فرسوده شهر قم گفت : با توجه به وجود گسل های متعدد و زلزله خیز بودن استان در صورت وقوع زلزله شاهد خسارت زیادی در بافت فرسوده خواهیم بود و تا کنون جلسات متعددی در خصوص این موضوع برگزار و در مورد راهکارهای شروع این امر مهم و چگونگی تشویق مردم به انجام بازسازی بحث و تبادل نظر انجام شده است.
وی ادامه داد: انجام این امر نیاز به برنامه ریزی ، فرهنگ سازی و ایجاد بستر لازم و راهکارهای تشویقی دارد تا مردم  در بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری مشارکت کنند.
در ادامه دکتر گرکانی گفت: تاکنون در زمینه مقاوم سازی خانه ها ، گام های مثبتی برداشته و امید می رود این حرکت در آینده شتاب بیشتری بگیرد.  ایشان به ضرورت نوسازی بافت های فرسوده شهری اشاره کرد و بیان داشت: فعالیت نوسازی باهدف افزایش کارآیی و بهره وری، بازگرداندن حیات شهری به بافت فرسوده ازطریق نوکردن، توانبخشی، تجدید حیات، انطباق و دگرگونی صورت می پذیرد.در «بازسازی» نه تنها هیچ الزامی برای حفظ گذشته وجود ندارد بلکه با هدف ایجاد شرایط جدید زیستی وکالبدی - فضایی و ... از طریق تخریب، پاکسازی و دوباره سازی اقدامات لازم انجام می شود.
در پایان مهندس بلدی مدیرکل بنیاد مسکن به اتفاق دکتر گرکانی و سایر کارشناسان از  بافت فرسوده منطقه خاکفرج قم  بازدید نمودند.


١٢:٠٥ - دوشنبه ١٥ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٩٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: